Place 

Name

Rowing Club 

Points 

1 Aubrey Oldham Leander Boat Club  150
2 Javier Cappella Muskoka Rowing Club 93
3 Matthew Dmytrenko Leander Boat Club 87
4 Chris Blackwood St. Catharines Rowing Club 80
5 Jim Hyman Niagara Falls Rowing Club 60
6 James Madronich South Niagara Rowing Club  55
7 Patrick Gogan UWOBC 50
7 Lucus Austin Leander Boat Club 50
7  James Dobbie Peterborough Rowing Club 50
8 Shane Willis Peterborough Rowing Club  47
9 Andrei Vovk Hanlan Boat Club  34
10 John-Wesley Appleton  Don Rowing Club  32
10 Jim Dwyer Middlesex Western Rowing Club 32
11 Hunter Amesbury Leander Boat Club  30
11 Alex  Martel Sudbury Rowing Club  30
12 Connor Newell Don Rowing Club  28
13  Terek Been Hanlan Boat Club  25
13 Lachlan Deathe Leander Boat Club 25 
13 Eric Aubin Ottawa Rowing Club 25
13 Kevin Mark Ottawa Rowing Club  25
13 Andrew Mactaggart Burnstown Rowing Club 25
13  Teagan VanGinnekan University of Ottawa 25
13 Owen Falkenham University of Ottawa 25
13 Liam Benner  St. Catharines Rowing Club 25
13 Alex Brandt  UWOBC 25
13 Jeff Ardern  Hanlan Boat Club  25
13 Jed  Dietrich South Niagara Rowing Club  25 
13 Jeff Garms Georgian Bay Rowing Club  25 
13 Michael  Huet Georgian Bay Rowing Club  25 
13 Neil Kennedy  South Niagara Rowing Club  25 
13 Volker Nolte Western Rowing Club  25 
13 Avtar Dhanota Hanlan Boat Club  25 
13 David  Lienert Peterborough Rowing Club 25
13 Peter Stiles Middlesex Western Rowing Club 25
13 Ian Marshall Don Rowing Club 25
13 Conrad Andreychuk Leander Boat Club  25
13 Giusseppe Lund Lakeland Rowing Club 25
13 Roy MacPherson  Leander Boat Club  25 
13 Scott Nuccitelli E.L Crossley Secondary School  25
13 William Simpson Argonaut Rowing Club  25
13 Thomas Markewich Brock University Rowing Club  25
13 Matthew Finley Brock University Rowing Club  25
13 Jared  Thomson Don Rowing Club  25
13 Sam Fedde McMaster University  25
13 James Sinclair Leander Boat Club 25
13 Derek Myke Leander Boat Club  25
13 Ron Reinholt  Leander Boat Club  25
14  Michael Bryenton Kingston Rowing Club  22
14 Mick Malowany  Hanlan Boat Club  22
14 Kai Bartel  St. Catharines Rowing Club  22
14 Kyle Nummi  Don Rowing Club  22
14 Francis Shein  Argonaut Rowing Club  22
14 Daniel Bullock Peterborough Rowing Club  22
15 Stephen Harris Guelph Rowing Club 18
15 Ben Kozak  UWOBC 18
15 Sam Court  Ridley Graduate Boat Club  18
15 Johan May Brock University Rowing Club 18
15 Brendan Edge Ottawa Rowing Club 18
16 Jeff Parkhouse  Ottawa Rowing Club  17
17 David Law South Niagara Rowing Club  15
17  Robert Haag Georgian Bay Rowing Club  15 
17 Doug Rourke Georgian Bay Rowing Club 15 
17 Rui Xu  Argonaut Rowing Club  15
17 Stewart Taylor Ottawa Rowing Club  15 
17 Matt Pamenter  Don Rowing Club 15
17 David Law South Niagara Rowing Club  15
17 Brian Peaker Western Rowing Club 15 
18  Lorne Thomas Don Rowing Club  12
18 Christian Goff Don Rowing Club 12
18 Jacques Michaud South Niagara Rowing Club  12
18 Jonathan Cinquina UWOBC 12
18 Owen Kane  Kingston Rowing Club  12
18 Laurier Summers  Argonaut Rowing Club  12
19 Luke Brodie-Brown UWOBC 10
19 Matt Clark Georgian Bay Rowing Club 10
19 Eric Seawright Don Rowing Club  10
19 Erik Watkins  Ottawa Rowing Club  10
19 Joseph White  Peterborough Rowing Club  10
19 Keithan Woodhouse  St. Catharines Rowing Club  10
19 Caelon Weber-Martin Guelph Rowing Club  10
19 Jack Petrunick  Ridley Graduate Boat Club  10
19 Mathieu Hansen Argonaut Rowing Club  10
19  Steve Ruttan Georgian Bay Rowing Club  10 
19 Marko Saban Don Rowing Club   10 
19 Mike Demczuk Leander Boat Club  10
19 Ben Griffith UWOBC 10
19 Ian Holmquist  Peterborough Rowing Club 10
19 Eric Seawright Don Rowing Club  10
19 Hunter Minser  Leander Boat Club  10
 20 Sean Whitehall  Kingston Rowing Club  7
20 Aidan Hembruff Ottawa Rowing Club  7
20 Matt Chen  Hanlan Boat Club  7
20 Nikolas Schramm St. Catharines Rowing Club  7
20 Anatoliy Duko Don Rowing Club 7
20  Matt Bird Niagara Falls Rowing Club 7
20 Cameron Gillis  Ottawa Rowing Club  7
20 Adam Korl Don Rowing Club  7
20 Jacob Giesbrecht Brock University Rowing Club  7
20 Matthew Schultz  Ridley Graduate Boat Club  7
20 Benn McGregor  Hanlan Boat Club  7
20 Johnathon Butler UWOBC 7
 21 Eric Szonyi Hanlan Boat Club  5
 21 Marc Marion Ottawa Rowing Club  5
 21 Richard MacFarlane Hanlan Boat Club  5
 21 Kurt Herman Ottawa Rowing Club  5
 21 Simon Lindsay Island Lake Rowing Club  5
 21  Brian Waddell Cambridge Rowing Club  5
 21  Juan Castillo Cambridge Rowing Club  5
 21  Zack Masciangelo UWOBC 5
 21  Quinn Everett Island Lake Rowing Club  5
 21 Chris Gomez Island Lake Rowing Club  5 
 21 Matt Gleben Barrie Rowing Club  5
 21 Jack Lapum Peterborough Rowing Club 5
 21  Geoffrey Barrow Tillsonburg Rowing Club   5 
 21  Edward Makkreel St. Catharines Rowing Club  5
 21  Jack Lovett St. Catharines Rowing Club   5 
 21 Giancarlo Dipompeo St. Catharines Rowing Club  5
 21  Trevor Lachnit  Notre Dame Rowing Club  5
 21  Jake Janzen  South Niagra Rowing Club  5
 21 Michael Lilley  Notre Dame Rowing Club  5
 21 Matthew Lokhonia  Ottawa Rowing Club  5
 21 Ethan Engel  Notre Dame Rowing Club  5
 21 William Bleecker  Peterborough Rowing Club  5
 21 William Vandenburg  Kingston Rowing Club  5
 21 Asia Bourne  Brockville Rowing Club  5
 21 William Capes  Notre Dame Rowing Club  5
 21 Austin Barrett  Sudbury Rowing Club  5
 21 Shane Keagan  Ridley Graduate Boat Club  5
 21 James Rourke  Georgian Bay Rowing Club  5
 21 Calum Murphy  Ridley Graduate Boat Club  5
 21 Alex Tracey  Hanlan Boat Club  5
 21 William Stewart  Sudbury Rowing Club  5
 21 Mark Whittaker Hanlan Boat Club  5
 21 Alex Abicht  Kingston Rowing Club  5
 21 Jacob Gula  South Niagara Rowing Club  5
 21 John Coleman  Brockville Rowing Club  5
 21 Ian Lamothe  South Niagara Rowing Club  5
 21  Casimir Wydrzynski  Hanlan Boat Club  5
 21 Kevin Holmquist  Peterborough Rowing Club  5
 21 Oren Zernov Don Rowing Club  5
 21 Adin Dewit  Ridley Graduate Boat Club  5
 21 Andrew Lokhonia  Ottawa Rowing Club  5
 21 Dyaln Bradizza Kingston Rowing Club  5
 21 Cameron Hunt  Notre Dame Rowing Club  5
 21 Andrew Learn  Notre Dame Rowing Club  5
 21 Maksim Navrota Don Rowing Club  5
 21  Kieran Gara Hanlan Boat Club  5
 21 Andrew Oueller  Georgian Bay Rowing Club  5
 21 Nolan Biscaro  Ridley Graduate Boat Club  5
 21 Marcus Doyle  Don Rowing Club  5
 21 Niko Northrup  UWOBC  5
 21 Colin Rodenburg  Western Rowing Club  5
 21 Jacob Serjeantson  Kingston Rowing Club  5
 21  Michael Trolio  Don Rowing Club  5
 21 Ryan Perry  Guelph Rowing Club  5
 21 Ben Koskowoch  Ottawa Rowing Club  5
 21 Joshua Baruch  Durham Rowing Club  5
 21 Evan Notley  Don Rowing Club  5
 21 Clayton White  Don Rowing Club  5
 21 Arrin Falk-Dontan  Leander Boat Club  5
 21  Brett Hall  Durham Rowing Club  5
 21 Adam Sunavsky  Kingston Rowing Club  5
 21  Vincent O’Shaughnessey  Ottawa Rowing Club  5
 21 Kenneth Kimmins  Hanlan Boat Club  5
 21 Paul Zaporzan Ottawa Rowing Club 5
 21 Jack Henderson  Leander Boat Club 5
 21 Ken Nguyen Leander Boat Club 
 21 James Leigh  South Niagara Rowing Club  5

Rank  Name  Club Points 
1 Liam Benner  St. Catharines Rowing Club  25
1 Scott Nuccitelli E.L Crossley Secondary School  25
1 Lachlan Deathe Leander Boat Club 25 
2 Christian Goff Don Rowing Club  12
3 Mathieu Hansen  Argonaut Rowing Club  10 
4 Anatoliy Duko Don Rowing Club
5 Simon Lindsay Island Lake Rowing Club  5
5 Giancarlo Dipompeo St. Catharines Rowing Club  5
5 Trevor Lachnit  Notre Dame Rowing Club  5
5 Jake Janzen  South Niagara Rowing Club  5
5 Michael Lilley  Notre Dame Rowing Club  5
5 Matthew Lokhonia  Ottawa Rowing Club  5
5 Ethan Engel  Notre Dame Rowing Club  5
5 William Bleecker  Peterborough Rowing Club  5
5 William Vandenburg  Kingston Rowing Club  5
5 Asia Bourne  Brockville Rowing Club  5
5 William Capes  Notre Dame Rowing Club  5
5 Austin Barrett  Sudbury Rowing Club  5
5 Shane Keagan  Ridley Graduate Boat Club  5
5 James Rourke  Georgian Bay Rowing Club  5
5 Calum Murphy  Ridley Graduate Boat Club  5
5 Alex Tracey  Hanlan Boat Club  5
5 William Stewart  Sudbury Rowing Club  5
5 Mark Whittaker Hanlan Boat Club  5
5 Jack Henderson  Leander Boat Club 5

Rank  Name  Club  Points 
1 John-Wesley Appleton Don Rowing Club  32
2 William Simpson Argonaut Rowing Club  25
2 Teagan VanGinnekan University of Ottawa 25
2 Roy MacPherson  Leander Boat Club  25 
3 Kai Bartel  St. Catharines Rowing Club  22
3 Kyle Nummi  Don Rowing Club  22
3 Francis Shein  Argonaut Rowing Club  22
4 Stephen Harris Guelph Rowing Club 18
5 David Law South Niagara Rowing Club  15
6 Laurier Summers  Argonaut Rowing Club  12
7 Eric Seawright Don Rowing Club  10
7 Erik Watkins  Ottawa Rowing Club  10
7 Joseph White  Peterborough Rowing Club  10
7 Keithan Woodhouse  St. Catharines Rowing Club  10
7 Jack Petrunick  Ridley Graduate Boat Club  10
7 Hunter Minser  Leander Boat Club  10
8 Aidan Hembruff Ottawa Rowing Club  7
8 Nikolas Schramm St. Catharines Rowing Club  7
8 Adam Korl Don Rowing Club  7
9 Quinn Everett Island Lake Rowing Club  5
9 Chris Gomez Island Lake Rowing Club
9 Alex Abicht  Kingston Rowing Club  5
9 Jacob Gula  South Niagara Rowing Club  5
9 John Coleman  Brockville Rowing Club  5
9 Ian Lamothe  South Niagara Rowing Club  5
9 Casimir Wydrzynski  Hanlan Boat Club  5
9 Kevin Holmquist  Peterborough Rowing Club  5
9 Oren Zernov Don Rowing Club  5
9 Adin Dewit  Ridley Graduate Boat Club  5
9 Andrew Lokhonia  Ottawa Rowing Club  5
9 Dyaln Bradizza Kingston Rowing Club  5
9 Cameron Hunt  Notre Dame Rowing Club  5
9 Andrew Learn  Notre Dame Rowing Club  5
9 Maksim Navrota Don Rowing Club  5
9 Kieran Gara Hanlan Boat Club  5
9 Andrew Oueller  Georgian Bay Rowing Club  5

Rank Name  Rowing Club  Points 
1 Lucas Austin Leander Boat Club  50
2 Connor Newell Don Rowing Club  28 
3 Neil Kennedy  South Niagara Rowing Club  25 
3 Thomas Markewich Brock University Rowing Club  25
3 Terek Been Hanlan Boat Club  25 
3 Owen Falkenham University of Ottawa 25
3 Sam Fedde McMaster University  25
4 Sam Court  Ridley Graduate Boat Club  18
4 Johan May Brock University Rowing Club 18
5 Jonathan Cinquina UWOBC 12
6 Ben Griffith  UWOBC  10 
6 Ian Holmquist  Peterborough Rowing Club 10
6 Luke Brodie-Brown UWOBC 10
7 Matthew Schultz  Ridley Graduate Boat Club  7
7 Benn McGregor  Hanlan Boat Club  7
8 Zack Masciangelo UWOBC 5
8 Marcus Doyle  Don Rowing Club  5
8 Niko Northrup  UWOBC  5
8 Nolan Biscaro  Ridley Graduate Boat Club  5
8 Colin Rodenburg  Western Rowing Club  5
8 Jacob Serjeantson  Kingston Rowing Club  5
8 Michael Trolio  Don Rowing Club  5
8 Ryan Perry  Guelph Rowing Club  5
8 Ben Koskowoch  Ottawa Rowing Club  5
8 Joshua Baruch  Durham Rowing Club  5

Rank  Name  Club  Points 
1 Patrick Gogan UWOBC 50 
2 Shane Willis Peterborough Rowing Club 47
3 Hunter Amesbury Leander Boat Club  30
4 James Sinclair Leander Boat Club 25
5 Michael Bryenton Kingston Rowing Club  22
6 Daniel Bullock  Peterborough Rowing Club  22
7 Matt Pamenter  Don Rowing Club  15 
8 Caelon Weber-Martin Guelph Rowing Club  10 
9 Johnathon Butler UWOBC 7
9 Cameron Gillis  Ottawa Rowing Club 
10 Evan Notley  Don Rowing Club  5
10 Clayton White  Don Rowing Club  5
10 Arrin Falk-Dontan  Leander Boat Club  5
10 Brett Hall  Durham Rowing Club  5
10 Adam Sunavsky  Kingston Rowing Club  5
10 Ken Nguyen Leander Boat Club 

Rank Name Rowing Club  Points 
1 Matthew Dmytrenko Leander Boat Club  62
2 Andrei Vovk Hanlan Boat Club 34
3 Brendan Edge Ottawa Rowing Club 25
3 Matthew Finley Brock University Rowing Club  25
3 Alex Brandt  UWOBC  25 
4 Mick Malowany Hanlan Boat Club  22
5 Ben Kozak  UWOBC 18 
6 Jeff Parkhouse  Ottawa Rowing Club  17
7 Rui Xu  Argonaut Rowing Club 15 
8 Owen Kane  Kingston Rowing Club  12
8 Thomas, Lorne Don Rowing Club 12
9 Giesbrecht, Jacob Brock University Rowing Club  7
9 Sean Whitehall  Kingston Rowing Club   7
9 Matt Chen  Hanlan Boat Club 
10 Castillo, Juan  Cambridge Rowing Club  5
10 Vincent O’Shaughnessey  Ottawa Rowing Club  5
10 Kenneth Kimmins  Hanlan Boat Club  5
10 Paul Zaporzan Ottawa Rowing Club 5

Rank Name Rowing Club  Points
1 Javier Cappella Muskoka Rowing Club  93
2 James Dobbie Peterborough Rowing Club 50
3 Jeff Ardern Hanlan Boat Club  25 
3 Jared Thomson Don Rowing Club  25

Rank  Name  Rowing Club  Points
1 Aubrey Oldham Leander Boat Club  150
2 Matt Bird  Niagara Falls Rowing Club  7
3 James Leigh  South Niagara Rowing Club  5

Rank Name Rowing Club  Points
1 Derek Myke Leander Boat Club  25

Rank Name Rowing Club  Points
1 Hyman, Jim  Niagara Falls Rowing Club  60
2 Dietrich, Jed South Niagara Rowing Club  25
2 Andrew Mactaggart Burnstown Rowing Club 25
3 Rourke, Doug Georgian Bay Rowing Club  15 
4 Szonyi, Eric Hanlan Boat Club  5
4 Waddell, Brian Cambridge Rowing Club  5

Rank Name Rowing Club  Points
1 Peter Stiles Middlesex Western Rowing Club  25
1 Eric Aubin Ottawa Rowing Club 25
1 Ron Reinholt  Leander Boat Club  25
2 Matt Clark Georgian Bay Rowing Club 10
3 Kurt Herman Ottawa Rowing Club  5

 

Rank Name Rowing Club  Points 
1 James Madronich South Niagara Rowing Club  55
1 Jeff Garms Georgian Bay Rowing Club  30
2 Stewart Taylor Ottawa Rowing Club  27
3 Marshall, Ian  Don Rowing Club  25
3 Leo Hall Burnstown Rowing Club 25
4 Peaker, Brian  Western Rowing Club  15 
5 Michaud, Jacques South Niagara Rowing Club  12
6 Saban, Marko Don Rowing Club  10 
6 Demczuk, Mike  Leander Boat Club  10 
7 Gleben, Matt Barrie Rowing Club  5
7 Jack Lapum Peterborough Rowing Club 5
7 Marc Marion Ottawa Rowing Club  5

Rank Name Rowing Club  Points
1 Blackwood, Chris  St. Catharines Rowing Club  80
2 Kevin Mark Ottawa Rowing Club  25
2 Huet, Michael  Georgian Bay Rowing Club  25
3 Haag, Robert  Georgian Bay Rowing Club  15 
4 Ruttan, Steve Georgian Bay Rowing Club  10 
5 Richard MacFarlane Hanlan Boat Club  5

Rank Name Rowing Club  Points
1 Dwyer, Jim Middlesex Western Rowing Club 32
2 Lund, Giusseppe Lakeland Rowing Club  25
2 Nolte, Volker  Western Rowing Club  25 
3 Barrow, Geoffrey Tillsonburg Rowing Club 
3 Makkreel, Edward  St. Catharines Rowing Club  5

Rank  Name  Rowing Club  Points 
1 Dhanota, Avtar Hanlan Boat Club  25 

Rank  Name Rowing Club  Points
1 Lienert. David  Peterborough Rowing Club 25 
2 Lovett, Jack  St. Catharines Rowing Club  5

Rank  Name  Rowing Club  Points 
1 Andreychuk, Conrad Leander Boat Club  25 

Rank  Name  Club  Points 
1 Martel, Alex  Sudbury Rowing Club  30